Kontakt z konsuktantem 0625010101 Ewa Małgorzata
Travel Kalisz

Wioski wakacyjne blisko nas

Wyobraź sobie, że zostawiasz samochód na kilka dni i wkraczasz do świata gustownych domków ukrytych pośród drzew. Poruszasz się między różnymi atrakcjami na rowerze. Woje małe dzieci znakomicie mieszczą się w zadaszonej przyczepce rowerowej. Jeśli są większe – same jeżdżą rowerkami. Kiedy chcesz popływać, udajesz się do centralnie położonego basenu tropikalnego – pod olbrzymią kopułą kryją się dzikie rośliny, a woda jest czysta i ciepła. Wieczorem, po obiedzie w jednej z restauracyjek, siedzisz przy kominku w domku i pozwalasz sobie na całkowity relaks.

Taka idylla możliwa jest w każdej chwili.  Wystarczy, że udasz się do Center Parc – hitu europejskich podróży.

Unikalna koncepcja wiosek wypoczynkowych, położonych wśród spokojnej przyrody, przeważnie nad wodą, z centralnym tropikalnym basenem ukrytym pod specjalną kopułą, rozwijana jest w kilku europejskich krajach od połowy lat pięćdziesiątych. Pierwsze takie wioski powstały w Holandii, jako alternatywa wobec tradycyjnych hoteli i pensjonatów oraz wobec drogich wyjazdów lotniczych. 

Obecnie w Anglii, Holandii, Belgii, Francji i Niemczech istnieje 22 takich obiektów. Rocznie korzysta z wypoczynku w nich prawie cztery miliony osób. Można wybrać od prostych , standardowych domków z pełnym wyposażeniem, do najbardziej luksusowych wersji.

 

Center Parc jest najlepszą w naszej strefie klimatycznej alternatywą wobec wyjazdów lotniczych.

W odległości kilkuset kilometrów od naszej granicy można poczuć prawdziwy spokój wśród drzew i czystego powietrza.

Ale Center Parcs to nie tylko pasywny wypoczynek. Na terenie parków można korzystać z rozmaitych aktywności – jazda konna, strzelanie z łuku, mini golf,  wspinaczka i szereg innych. Wśród tego wszystkiego łatwo można by się zgubić – domki rozsiane są zazwyczaj po obszarze około 100 ha, zawsze mocno zalesionym, z centralną kopułą tropikalnej strefy basenowej. Cały teren jest doskonale oznaczony i chroniony.

Osoby lubiące nietypowe zakwaterowanie mogą wybrać w niektórych obiektach CP domek na drzewie – jak z dziecięcych marzeń, a w innych mieszkać na łodzi.Podsumowując: wyjazd do takiego parku wypoczynku może być atrakcją na poziomie zbliżonym do Club Med, z tym, że w naszej strefie klimatycznej i niższym poziomie cenowym.

Dla serwisu travel-calisia.pl Jacek Magnuszewski