Kontakt z konsuktantem 0625010101 Ewa Małgorzata
Travel Kalisz

Wyspy Kanaryjskie: Fuerteventura i Lanzarote

Wyspy Kanaryjskie - to kierunek całoroczny, często wybierany przez turystów zimą jako alternatywa dla Egiptu. Każda wyspa jest inna, zdecydowanie uważam, że warto je wszystkie zobaczyć. Poniżej relacja z podróży na Fuerteventurę i Lanzarote. Pasmo przepieknych plaż rozciąga się od Costa Calma przez Jandię aż do Morro Jable. Miłośnicy windsurfingu i kitesurfingu znajdą tu idealne warunki do uprawiania tych sportów wodnych.

Plaża w Morro Jable na południu wyspy.

Jadąc na północ od lotniska w Puerto del Rosario, udajemy się do popularnego kurortu Corralejo. Ale zanim tam dojedziemy przejedziemy przez kilkukilometrowe wydmy. W okolicy znajdziemy jedne z najpiękniejszych plaż na Wyspach Kanaryjskich.

Na Fuerteventurze znajdziemy nie tylko piaszczyste plaże.  Klifowe wybrzeże wraz z ciemniejszymi plażami spotkamy w północno wschodniej części wyspy, w El Cotillo.

Corralejo to popularny na Fuerteventurze kurort. Dzieje się tam wiele i za dnia i wieczorami. Warto udać się na spacer wzdłuż miejskiej plaży i portu. Znajdziemy tam mnóstwo kawiarenek i restauracji ze smakowitymi rybami i owocami morza.

Betancuria - to pierwsza stolica wyspy, dorga do niej uraczy nas niesamowitymi, malowniczymi widokami.

Popularnym ośrodkiem turystycznym na Fuerteventurze jest także Caleta de Fuste, jednak jest on mniejszy i spokojniejszy niz kurorty Corralejo czy Morro Jable. W Caleta de Fuste sa dwie plaże publiczne, jedna duża i druga troszkę mniejsza. Wzdłuż obydwu plaż jak i portu rozciąga się kilkukilometrowy deptak, jest idealny na spacery czy poranny jogging.

Plaża przed hotelem Elba Carlota 4*, Caleta de Fuste


Będąc na Fuerteventurze nie można nie popłynąć na wycieczkę fakultatywna na sąsiednia wyspę Lanzarote. Wypływamy z Corralejo do Playa Blanca, rejst trwa zaledwie 35 minut. Lanzarote jest wyspą czarna powulkaniczną, krajobraz jest tam surowy i " księżycowy". Lanzarote często nazywana jest "wyspą wulkanów", prawie w całości jej powierzchnia utworzona jest przez lawę wulkaniczną. Na zgliszczach i zaschniętej lawie powstał Park Narodowy TimanFaya, który został uznany przez UNESCO za rezerwat biosfery.

El Golfo

Park Narodowy Timanfaya

Jameos de Agua -  jest to jaskinia we wnętrzu jednego z najdłuższych na świecie tuneli powstałych w wyniku erupcji wulkanu. Tu erupcji wulkanu La Corona. W jaskini powstało naturalne jeziorko ze słona wodą a w wulkanicznej grocie zostało stworzone audytorium dla 500 osób.